Facebook

Postup propíchnutí
30.6.2008 21:51

Vpich se piercingu jazyka obvykle provádí do střední čáry jazyka, co nejkolměji k jeho podélné ose. Umrtvení jazyka je možné, avšak není nezbytně potřebné. Jazyk se uchopí do speciálních kleští. Stiskem na jazyk se „probudí“ takzvaný vrátkový mechanismus a bolest je reflexivně omezena na minimum.

To má za následek, že propíchnutí jazyka v podstatě nevnímáte!

Jestli se vám líbí piercing v blízkém okolí uzdičky, mějte na vědomí, že se tam nacházejí vývody slinných žláz, a při hodně hlubokém zavedení by mohlo dojít k jejich narušení!

Svěřte se zásadně do rukou zkušeného piercera nebo lékaře, který aplikuje šperk tak, aby nedošlo například k poškození chuťových pohárků a nervů zásobujících tyto pohárky.

Už pár minut po zavedení piercingu je místo vpichu opět uzavřené. Při nekomplikovaném hojení je rána zahojena přibližně za dva až tři týdny.

Piercing jazyka, na rozdíl od piercingu pupku, se řadí k nejlépe se hojícím. Přispívá k tomu i značné prokrvení jazyka a přítomnost látek, zamezujících infekci, které jsou ve slinách. Když piercing zavede profesionál, nejsou při mluvení a jídle žádné potíže.

Také při orálním sexu se dostanete k novým obzorům… Po zahojení je samozřejmě možné dát kratší piercing. Pokud si hrajete jazykem s dlouhým piercingem, můžete si totiž poškodit zuby.

 

Následující péče:

  • Vyplachujte si ústa po jídle, odstraňujte zbytky potravy z ústní dutiny.
  • Dvakrát až třikrát denně si vyplachujte antibakteriální ústní vodou.
  • Zkuste vydržet aspoň prvních deset až čtrnáct dní bez cigaret a alkoholu.
  • Omezte mléčné výrobky, nejezte ostrá, kyselá jídla, ovoce, ovocné šťávy, nepijte velmi horké nápoje.
  • Žádné provozování orálního sexu. Je tu riziko zánětu a otoků.
  • Proti natékání pomáhají ledové kostky. Účinné jsou také ledové kostky ze šalvějového a heřmánkového čaje.